HYRJE Autorët Postime nga M. Lacka

M. Lacka

832 POSTIME 0 KOMENTET

Ben Blushi, fitues i çmimit letrar ‘European Union Prize for Literature’

 Ben Blushi është fitues i çmimit letrar 'European Union Prize for Literature'. Një titull që u jepet autorëve më të mirë të rinj në...

Gjigandi amerikan i teknologjise HP ndahet ne dy kompani te ndryshme

Gjigandi amerikan i teknologjisë, “Heëlett-Packard”, njohur gjërësisht si HP prej muajsh ka nisur një revolucion në organizim, pjesë e të cilit është edhe ndarja...

Rusi, 25 persona te vdekur nga perdorimi i nje droge te re sintetike

Shërbimi rus i anti-drogës ka njoftuar se ka arrestuar rreth 20 persona të akuzuar se kanë shitur një drogë të re sintetike shumë të...

Fier, arrestohen 4 persona, tregtonin nafte ne pika private

FIER - Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë katër persona, drejtues autobotesh, pasi tentuan të tregtonin naftë në pika private. Në pranga kanë rënë...

O’Keefe dhe cifti Moser fitues te Cmimit Nobel ne Mjekesi

Anglo-amerikani John O’Keefe dhe çifti norvegjez May-Britt dhe Edvard Moser kanë fituar çmimin Nobel për Mjekësinë këtë vit, gjatë ceremonisë që u bë mbajt...

Cmimi Nobel ne Fizike fitohet nga 2 shkencetare japoneze dhe 1 amerikan

Japonezet Isam Akasaki 85 vjec dhe Hiroshi Amano 55 vjec si dhe amerikani Shuji  Nakamura 60 vjec, jane fituesit e Cmimit Nobel ne Fizike. Ky...

Bleona shprehet: Une jam Madona shqiptare

Bleona Qereti e cilësuar si Madona shqiptare, ka shpërndarë një biografi në rrjetin social Facebook, menjëherë pas lançimit të projektit të saj të fundit. Ja...

Dieta Smart Food parandalon kancerin e gjirit

Në kuadër të fushatës së muajit kundër kancerit të gjirit tek gratë janë vënë në lëvizje edhe specialistët dietikë. Ajo është quajtur “Dieta e...

DAP percakton rregulloren e re per plotesimin e vendeve te lira te punes

Departamenti i Administratës Publike ka përcaktuar rregulla të reja për plotësimin e vendeve të lira në shërbimin civil nëpërmjet procedurës së lëvisjes paralele dhe...

Sekreti per nje buzekuq qe zgjate me shume

Secila  vajzë kohë pas kohe duhet të shëtisë me buzë të kuqe. E që buzëkuqi të ju qëndrojë, kur të vendosni ta bartni, kemi...

Rama inspekton stadiumin “Elbasan Arena”, shprehet se ploteson standartet europiane

ELBASAN - Kryeministri Edi Rama ishte sot në Elbasan ku inspektoi punimet në stadiumin e “Elbasan Arena”. Në fjalën e tij kryeministri Rama siguroi...

Ambasada gjermane pergenjeshtron deklaraten e De Maiziere

Ambasada e Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë ka përgënjeshtruar sot raportimet që disa media i kanë bërë deklaratave gjatë konferencës për shtyp të...

Te fundit