HYRJE Autorët Postime nga M. Lacka

M. Lacka

832 POSTIME 0 KOMENTET

Mbetjet urbane, ne 2016 u ricikluan me pak

Shqiptarët kanë prodhuar më pak mbetje të ngurta urbane gjatë 2016-s. Instituti i Statistikave raporti se në total janë menaxhuar 1.3 milion tonë mbetje...

Llotaria 2019, keshillat e Ambasades Amerikane

Lajmi për hapjen e lotarisë amerikane edhe për këtë vit u konfirmua disa ditë më parë, ndërkohë që tashmë, Ambasada Amerikane del me dy...

Kuvendi i ri, miratohet ligji per ndryshimet ne buxhet

Akti normativ për ndryshimin e buxhetit të 2017 do të jetë ligji i parë që do të miratohet nga Parlamenti i ri. 21 shtator...

Veliaj takim me perfaqesues per reduktimin e qeseve plastike

Në sajë të nismës së Bashkisë së Tiranës për reduktimin deri në eliminimin e përdorimit të qeseve plastike, kryebashkiaku Erion Veliaj u takua me...

Ligji per mbetjet. PD-LSI aleance

Partia Socialiste ka qëndrim zyrtar për t'u tërhequr nga ligji për mbetjet, të cilin e miratoi më shumë se një vit më parë në...

Dieta 22 ditore

Pasi ka ndihmuar yjet e famshëm, dieta e 22 ditëve ka fituar mjaft vëmendje, dhe qëllimi sigurisht është dobësimi. Mjafton më pak se një...

Kina do te ndaloje prodhimin e makinave me nafte

Pas Britanisë dhe Francës, edhe Kina planifikon të ndalojë prodhimin dhe shitjen e automjeteve me naftë. Zv.ministri kinez i Industrisë njoftoi se Kina, tregu...

Aplikacioni qe “njeh” gay-t

Një grup shkencëtarësh kanë ndërtuar një software, që sipas tyre është në gjendje të ndajë njerëzit në bazë të orientimit seksual. Software është produkt i...

OSHEE: Ne tetor, 20 mln euro import

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike është në pritje të fondeve buxhetore për përballimin e importeve për muajt në vazhdim. Gjithsesi OSHEE-ja është e...

Trafiku i renduar, Policia premton zgjidhje

Me fillimin e vitit të ri shkollor, trafiku në kryeqytet kthehet në një problem serioz për qytetarët, por policia rrugore zotohet se këtë vit...

Musk: Inteligjenca artificiale do te nise Luften e Trete Boterore

Elon Musk paralajmëroi sërish se inteligjenca artificiale mund të jetë kërcënimi më i madh për ekzistencën e njerëzimit, këtë herë duke shtuar se mund...

Meta mesazh Papa Franceskut

Presidenti i vendit, Ilir Meta i ka dërguar këtë të hënë një mesazh atit të shenjtë, Papa Françesku, me rastin e 1-vjetorit të shenjtërimit...

Te fundit