HYRJE Autorët Postime nga M. Lacka

M. Lacka

832 POSTIME 0 KOMENTET

Rritja ekonomike, mbi 4 perqind

Rritja ekonomike kërceu mbi katër përqind në tremujorin e dytë të vitit duke konfirmuar se aktiviteti ekonomik në vend është forcuar më tej. Instituti i...

Sheshi Skenderbej, nis faza e dyte e punimeve

Në fillim të pranëverës përfundon i gjithë projekti i sheshit Skënderbej në Tiranë. Tanimë kanë nisur punimet për fazën e dytë, të cilat synojnë...

Gjirokaster-Pekin, bashkepunim mes universiteteve

Universiteti i Pekinit dhe ai i Gjirokastrës do të bashkëpunojnë në fushën e studimeve albanologjike dhe ballkanase, si dhe për programe të përbashkëta të...

Veliaj: Turizmi ne Tirane u rrit 2.5 here me shume

Në ditën ndërkombëtare të Turizmit, Bashkia e Tiranës çeli një qendër të re informacioni për të gjithë ata që dëshirojnë të vizitojnë kryeqytetin, duke...

Reforma ne administrate, do te vleresohen profesionistet

Reforma në administratë pritet të prekë një numër ende të pacaktuar punonjësish. Por, ndërsa nuk dihet se kush do të largohet, zv/kryeministrja Senida Mesi tregoi...

Vjedhjet e bankomateve, ja si duhet te ruheni

Bullgari Viktor Eftimov dhe bashkëpunëtori i tij i shpallur në kërkim nuk ishin të parët që vinin në Shqipëri për të klonuar kartat e...

Niveli i larte i sheqerit ju ben te dukeni me i plakur

Fytyra juaj duket më e vjetër se e atyre të moshës suaj? Për këtë ndoshta ju duhet të kontrolloni nivelin e sheqerit në gjak. Një...

Rreziqet qe vijne nga mbushjet e zeza

Të paktën deri në vitet 1980, ekspertët kanë debatuar për sigurinë e mbushjeve të errëta, kjo një përzierje metalesh si argjend, bakër, nikel dhe...

Nasa me qender te re kerkimore

Katherine Johnson, një prej tre matematicienëve me ngjyrë të punësuara në programin hapësinor amerikan në vitet 1960-të, e që Hollivudi i ktheu në subjektin...

Qeveria 3 mld leke hua per OSHEE dhe KESH

Opozita e fokusoi debatin për aktin normativ që ndryshon buxhetin e shtetit në një fenomen, sipas saj shqetësues, që ka ndodhur së fundmi në...

“Pylli orbital”, dy peme per nje makine

Dy pemë për çdo makinë që lëviz në Tiranë. Ky është qëllimi i bashkisë me krijimin e pyllit orbital rreth e qark kryeqytetit. “Në një...

Youtube, mbyllen kanalet me pagese

YouTube njoftoi mbylljen e kanaleve me pagesë, që u prezantuan me jo pak bujë në vitin 2013 si pjesë e përpjekjeve të rrjetit më...

Te fundit