HYRJE Autorët Postime nga M. Lacka

M. Lacka

798 POSTIME 0 KOMENTET

Musk: Inteligjenca artificiale do te nise Luften e Trete Boterore

Elon Musk paralajmëroi sërish se inteligjenca artificiale mund të jetë kërcënimi më i madh për ekzistencën e njerëzimit, këtë herë duke shtuar se mund...

Meta mesazh Papa Franceskut

Presidenti i vendit, Ilir Meta i ka dërguar këtë të hënë një mesazh atit të shenjtë, Papa Françesku, me rastin e 1-vjetorit të shenjtërimit...

Tirane, urbaniste dhe eksperte te strehimit nga e gjithe bota

Urbanistë, arkitektë dhe ekspertë të çështjeve të strehimit social nga e gjithë bota u mblodhën këtë të hënë në Tiranë në Konferencën Ndërkombëtare ENHR...

Ja sa perfituan deputetet e PD gjate qendrimit ne cader

Deputetët e Partisë Demokratike kanë përfituar para publike gjatë ngujimit tremujor në çadrën para Kryeministrisë, me qëllim rrëzimin e qeverisë ‘Rama 1’ dhe krijimin...

Shqiperia mposht Lihtenshtejnin

Christian Panucci e nis me këmbë të mbarë aventurën e tij në pankinën kuqezi. Skuadra jonë Kombëtare arriti të mposhtë Lihtenshtejnin për të 3...

Veliaj: Pakete orientimi per studentet e rretheve

Nxënësit dhe studentët që vijnë nga rrethet dhe qëndrojnë në konvikte do të kenë mjaft lehtësira nga bashkia të përfshira në një paketë orientimi. “Për...

KESH, kriza energjitike rendon financat

Kriza energjetike ka përkeqësuar treguesit financiarë të kompanive publike të energjisë. Korporata Eleketronergjetike Shqiptare raportoi se në 6 muajt e parë të vitit bilanci...

Yjet afrohen drejt Tokes

Brenda një milion viteve, ose edhe pak më shumë, mbi 20 yje të tjerë do të afrohen në një distancë prej 3.26 vite dritë...

Nje smartphone per te gjitha rrjetet sociale

Alcatel sjell smartphone-in e ri, pjesë të serisë së IDOL, në konferencën e Berlinit. IDOL 5 është dizenjuar për “brezin e tanishëm” me një funksion...

Krijohet aplikacioni qe zbulon kancerin

Një grup mjekësh dhe programuesish u bënë bashkë për të krijuar një aplikacion në gjendje që të dallojë shenjat e hershme të kancerit në...

La Repubblica: Shqiperia intrigon italianet

Media italiane “La Repubblica” i ka kushtuar një shkrim të veçantë turistëve italianë në Shqipëri, që këtë vit kanë qënë më të shumtë në...

Policia bashkiake, “gjobe” me bicikleta

Ditët e fundit në të gjithë Tiranën shihen policë bashkiakë që patrullojnë me biçikleta. Shërbim i ri ka tërhequr jo pak vëmendjen e qytetarëve. “Patrullimi...

Te fundit