HYRJE Autorët Postime nga M. Lacka

M. Lacka

832 POSTIME 0 KOMENTET

Ndryshon 500-lekeshi, nga 10 nentori kartemonedha e re

Banka e Shqipërisë njofton publikun se duke filluar nga data 10 nëntor 2017 do të hidhet në qarkullim kartëmonedha shqiptare me vlerë nominale 500...

Kontrolli ne shtepine e Tahirit, asgje e dyshimte

Pak pasi morën vendimin nga Gjykata e Krimeve të Rënda për të kontrolluar banesën ku jeton ish-ministri Saimir Tahiri, oficerët e Policisë Gjyqësore dhe...

AKU nis aksionin per mbylljen e thertoreve, s’plotesojne standartet

Prej disa ditësh ka filluar një aksion për mbylljen e të gjitha thertoreve të cilat nuk plotësojnë kushtet higjieniko sanitare. Vetëm ditët e fundit...

Levizja ne zonen “Schengen”, pa vize por me formulare

Pa vizë, por me formular! Në një intervistë për “Deutsche Welle”-n, Komisioneri i Çështjeve të Brendshme të BE-së, Dimitris Avramopoulos sqaroi se Sistemi Europian...

Cilesia e mesuesve, Berati me te miret

Përmes një raporti kombëtar mbi identifikimin e nevojave të mësuesve, Ministria e Arsimit ka gati hartën e parë për fushat ku mësuesit kanë mangësi...

Meta, pjese e ekspozites se autores gjermane

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e hapjes së ekspozitës së arteve figurative të autores gjermane, Rosemarie Trockel, që u zhvillua...

Buxheti per uljen e borxhit, pritet ulje ne 68 perqind

Projektbuxheti i vitit 2018 ka dy ka karakteristika kryesore. Ai vazhdon politikën e uljes së borxhit dhe rrit investimet publike. Vitin e ardhshëm qeveria parashikon...

Xhafaj: Ekspertet e FBI se shpejti ne Tirane

Shumë shpejt në Tiranë do të mbërrijnë ekspertët e FBI që do të vendosen në Minsitrinë e Brendshme. Lajmi është bërë i ditur nga...

Avokati i Tahirit: Kerkesa e Prokurorise pa prova dhe e pabazuar ne ligj

Avokati i deputetit Saimir Tahiri kundërshtoi kërkesën e Prokurorisë për marrjen e autorizimit për arrestimin e tij, jo vetëm si të pa argumentuar në...

Pergjime brenda Ministrise se Brendshme

Hije përgjimesh edhe në Ministrinë e Brendshme. Një zyrtar i lartë është kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës pasi përgjonte mbledhjet që zhvilloheshin në këtë...

Falimenton “Monarch Airlines”

Kompania ajrore britanike “Monarch Airlines” i dha fund me efekt të menjëhershëm aktivitetit të saj, duke bërë të anuloheshin 300 mijë rezervime fluturimesh, e...

Cmimi Nobel i Shendetesise, fitues 3 shkencetare

Tre shkencëtarët që zbuluan sesi e tregon trupi ynë kohën janë fituesit e Nobelit të sivjetshëm të Fiziologjisë apo Mjekësisë. Ora biologjike e trupit, e...

Te fundit