HYRJE Autorët Postime nga M. Lacka

M. Lacka

721 POSTIME 0 KOMENTET

Shqiperi-Maqedoni, mbledhje te perbashket qeverie ne vjeshte

Maqedonia dhe Shqipëria pritet të mbajnë një mbledhje të përbashkët qeverie në Progradec gjatë vjeshtës. Këtë gjë e konfirmuan ministrat e Jashtëm, Ditmir Bushati...

Shqiperia pjese e stervitjes se NATO-s per stabilitetin rajonal

Forcat e Armatosura të Shqipërisë morën pjesë në stërvitjen e përvitshme “Saber Guardian”. Stërvitja u organizua nga vendet anëtare të NATO-s dhe përfshiu 25.000 ushtarakë,...

Krijohet Akademia e Shkencetarve te Rinj

Me qëllim parandalimin e shkëputjes se shkencëtarëve nga njëri brez në tjetrin, që prej qershorit të këtij viti, Shqipëria ka Akademinë e saj të...

Shqiptaret shpenzojne 9.6 mln GB ne 3 muaj

Përdorimi i internetit po njeh rritje të konsiderueshme në Shqipëri. Sipas Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postar në tremujorin e parë të 2017-tës, sasia...

Buxheti i shtetit rritet me 105 mln euro

Të ardhurat e qeverisë u rritën me 105 milionë euro në gjysmën e parë të vitit, pavarësisht fushatës zgjedhore, e cila në të kaluarën...

Turizmi, 2.4 here me shume se nje vit me pare

Shqipëria duket se po përjeton një tjetër sezon të mirë turistik. Instituti i Statistikave raportoi se numri i shtetasve të huaj që kanë hyrë...

Borxhi bie ne 66.9%, ulje rekord

Borxhi publik i Shqipërisë ra në gjysmën e parë të vitit falë huamarrjes së shtrënguar të qeverisë dhe rritjes së prodhimit kombëtar. Të dhënat zyrtare...

Zbuloni a jeni nje cift i vertete

Ngjarjet e rëndësishme në çdo marrëdhënie janë njësoj: Puthja e parë, hera e parë që flini bashkë, hera e parë që thatë “Të dua,”...

Vetëvritet Chester Bennington, kengetari i grupit “Linkin Park”

Lideri i grupit të mirënjohur muzikor “Linkin Park”, Chester Bennington ka vdekur në moshën 41-vjeçare. Mediat shkruajnë se Bennington u gjet i vetëvarur në shtëpinë...

Qepa e kuqe per trajtimin e gjendrave tiroide

Doktori rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide, të cilit I nevojitet vetëm një përbërës për këtë...

Tirana, vendi me ndotjen dhe zhurmen me te larte

Agjencia Kombëtare e Mjedisit nëpërmjet një konference për shtyp ka njoftuar se kryeqyteti, Tirana rezulton me shkallën më të lartë tëë ndotjes së ajrit...

Administrata publike, 1343 vende te reja pune per studentet

Tregu i punës në Shqipëri është cilësuar përherë si i vështirë për ata që sapo dalin nga bankat e shkollës. Në shumicën e rasteve...

Te fundit