HYRJE Autorët Postime nga Lajmet

Lajmet

184 POSTIME 0 KOMENTET

Hate Speech, Propaganda and Disinformation in Albanian Media

Models of hate speech or hate narratives are not obviously visible in Albanian media. Even though the media is rarely active in fighting hate...

Civil society and the EU integration process

The context of civic engagement in the EU integration process has changed through the past enlargements significantly. The process is becoming longer and there...

Yjet botërorë mblidhen në Tiranë. Nga “Danza Kuduro” te “Despacito”

Kjo verë nuk do jetë si të gjithë të tjerat në Tiranë kjo sa i përket emrave me famë botërore që do të ngjiten...

Çifti Trump drejt ndarjes? Melania e inatosur i shtyn dorën presidentit amerikan

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe bashkëshortja e tij Brigitte, kanë mbërritur në Shtëpinë e Bardhë ku i priste Donald Trump dhe zonja e...

Burg për të korruptuarit, zbardhen rekomandimet e Qeverisë për Arta Markun

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, zhvilloi ditën e djeshme një takim me Prokuroren e Përgjithshme, Arta Marku, ku i përcolli rekomandimet e qeverisë për...

Mirëmëngjes nga Gjermania

Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në Gjermani ku do të takohet me kancelaren Angela Merkel Çelja e negociatave për Shqipërinë do të jetë edhe...

Abuzimi me rrugët, prokuroria dërgon në gjyq dosjen e “peshqve të mëdhenj”

Dergohen ne gjyq dy ish drejtoret e rrugeve, Andi Toma dhe Dashamir Xhika si dhe vartes te tyre e biznemene te akuzuar per abuzime...

Kufiri me Greqinë, Bushati: Javën e ardhshme takohen ekspertët

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati gjatë intervistës me Zërin e Amerikës është pyetur edhe për ecurinë e marrëveshjeve me Greqinë. “Ka...

Banka Botërore: Më shumë vende pune në Ballkanin Perëndimor, por rritja është në ngadalësim

Rritja në Ballkanin Perëndimor (Shqipëri, Bosnjë dhe Hercegovinë, Kosovë, IRJ Maqedoni, Mali i Zi dhe Serbi) ka rënë në vitin 2017, pavarësisht nga krijimi...

Vizita e deputetëve/ Kina e prirur të mbështesë Shqipërinë

Një grup deputetësh shqiptarë po zhvillojnë një vizitë në Kinë, me fokus rritjen dhe forcimin e bashkëpunimit. “Kënaqësi e veçantë gjatë takimit me NënKryetarin e...

Si u rrëzua Serzh Sargsyan, politikani më i fuqishëm i Armenisë

Për 11 ditë, opozita ushtroi presion kundër Serzh Sargsyan, politikanit më të fuqishëm të Armenisë. Por, pak persona prisnin që ai të largohej aq...

Liverpool me një këmbë në finale, Romës i duhet sërish një mrekulli

Liverpool është “me një këmbë” në finalen e Champions League ndërsa Romës do t’i duhet një tjetër mrekulli si ajo me Barcelonën për të...

Te fundit