HYRJE Autorët Postime nga Lajmet

Lajmet

141 POSTIME 0 KOMENTET

Christian Panucci merr drejtimin e ekipit kombetar

Tashme edhe zyrtarisht skuadra kombetare e futbollit e ka trajnerin e saj: Christian Panucci ulet zyrtarisht në stolin kuqezi. Trajneri italian ishte zgjedhja e...

Mesazhi i Artan Fugës: Një komb që do të bëjë vetëvrasje kolektive, le t’i...

Profesor Artan Fuga njihet si një personazh tepër social, duke sjellë herë pas herë edhe copëza nga eksperienca jetësore. Këtë herë fuga na sjellë...

Ambasada e SHBA publikon lajmin e NASA-s, çfarë do ndodhë në 21 gusht

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka postuar një lajm të NASA, ku njofton eklipsin diellor me 21 gusht. Në faqen e saj Facebook, ambasada...

Lajme të këqija për personat që kanë grup gjaku A, B ose AB

Njerëzit me grup gjaku A, B ose AB kanë më shumë gjasa që të preken nga goditjet në zemër. Paralajmërimi vjen nga shkencëtarët, të...

“Instagrami” – platforma më e shfrytëzuar për ngacmime

Hulumtimet e bëra nga “Ditch the Label”, organizatë që lufton ngacmimet, tregojnë se mediat sociale po rrisin ankthin te të rinjtë. Dyzet përqind e...

Raporti i DASH-it: Ballkani i rrezikuar nga terroristët

Irani vazhdoi të jetë ‘një shtet sponsorizues i terrorizmit’ edhe në vitin 2016 me grupacionet të cilat i kanë mbështetur dhe aftësinë e tyre...

Nuk ka tapi për pallatet, ja si do u jepet zgjidhja

Për çdo pallat i cili nuk është hi potekuar ende pasi ndërtuesi i tij mund të jetë larguar, ekziston një procedure e veçantë e...

Zbulohet skema e mashtrimit në kompaninë “KURUM”

Me kërkesë të Prokurorisë së Elbasanit, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për dy ish-drejtues të lartë të kompanisë “Kurum International”,...

Zbardhet pasuria e 10 ministreve dhe ish-ministreve të Ramës

Zbardhen pasuritë e 10 ministreve dhe ish-ministreve të qeverisë Rama. Open Data Albania ka bërë publike deklaratat e pasurive për vitin 2016 të Mimi...

Jemi në Shqipëri apo Kolumbi?! Kapet mbi 15 ton drogë në Drithas Llakatund

Gjykata vendosi arrest me burg për 7 banorë të fshatit Drithas Llakatund në shtëpitë e të cilëve u sekuestruan tonelata me hashash, të dyshuara...

INSTAT: Thellohet deficiti tregtar për muajin Qershor 2017

Në Qershor 2017 eksportet e mallrave arritën vlerën 23 mld lekë, duke u ulur me 0,3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të...

Beyonce ndan me publikun foton e parë të binjakëve

Beyonce ka ndarë me publikun fotografinë e parë me binjakët e saj. Këngëtarja amerikane gjithashtu konfirmoi emrat e tyre. Ata quhen Sir Carter dhe Rumi....

Te fundit