HYRJE Autorët Postime nga Lajmetshqip

Lajmetshqip

4989 POSTIME 84 KOMENTET

Durres, Rama sulmon LSI-ne: Porti ka rritur 70% administraten për të blerë teserat

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish LSI-në gjatë mitingut përmbyllës të fushatës në qytetin bregdetar. Rama duke u ndalur te reforma në administratë, u shpreh...

Lulezim Basha te Rudina: Kam punuar edhe ne Call Center

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tashmë edhe kandidati për kryeministër, për të arritur deri këtu i është dashur të bëjë të ndryshme, me...

Sali Berisha: Ja pse dështoi mitingu i Ramës në Shijak

Ish-kryeministri Berisha ka zbuluar ditën e sotme se mitingu i Ramës në Shijak ka dështuar, pasi qytetarët nuk kanë pranuar të dalin në miting. Qytetari...

Rusia emeron shefin e ri per Ballkanin

Nëse do t’u besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev,...

Valter Zenga: Jam gati te nis nje aventure ne krye te kuqezinjve

Kombëtarja shqiptare është një pozicion i lakmueshëm edhe për emra trajnerësh prestigjiozë të skenës europiane. Por meqë Duka ka dhënë sinjale të qarta se...

Alesia Bami: Jam ‘single’ dhe dua t’i kushtohem vetëm karrierës sime

Ajo është një nga femrat më seksi në vendin tonë. Alesia Bami ka ditur se si ta fitojë famën, pavarësisht thashethemeve rreth saj. Modelja tregon...

Atentat ndaj 2 vellezerve Beqiri, hasmeri me fisin Capja

Arben Beqiri dhe vëllai i tij G.Beqiri i shpëtuan sot një atentati në Elbasan. Mendohet se dy persona qëlluan me breshëri në drejtim të...

Terror ne Vlore, vritet ne banesen e tij 40-vjecari nga Tropoja

Terror në qytetin e Vlorës mbrëmjen e kësaj të marte, një person vritet në banesën e tij, ndërsa më pas u hodh në erë...

126 vite burg për banden e Xibrakes. Ja sa kerkon prokuroria per nipin e...

Prokuroria ka kerkuar deklarimin fajtor dhe dënimin me burg për gjithë të pandehurit e dosjes “Xibraka”  ne seancën gjyqësore te Krimet e Rënda në...

SmartWings fillon fluturimet nga Tirana ne Prage

Kompania “SmartWings” ka filluar te operoje ne linje direkte Tirane - Prage. Ajo ka hapur sezonin e verës këtë të enjte, kur në aeroportin...

Gjyqi ndaj Shullazit, deshmitari Beqja: Më kanë ofruar 7 milionë euro për t’u tërhequr

Pas dështimit të disa seancave gjyqësore, më në fund sot u realizua përballja gjyqësore e biznesmenit Ylvi Beqja me ata që ai i akuzon...

LSI padit Kryeministrin Rama per thirrjen qe i beri policise

LSI padit kryeministrin Edi Rama për thirrjen që u bëri policëve për pjesëmarrje në fushatë zgjedhore. Sipas LSI, Rama ka bërë shkeljen më të rëndë...

Te fundit