HYRJE Autorët Postime nga Lajmetshqip

Lajmetshqip

4863 POSTIME 82 KOMENTET

SHBA: Hapet ekspozitë për Nënë Terezën

Disa muaj m? par? n? qytetin New Heaven u hap nj? ekspozit? kushtuar 100-vjetorit t? lindjes s? N?n?s Tereze. Ky qytet amerikan ?sht? i...

Gjyqi ‘Gërdeci’, gjykata lë në paraburgim Delijorgjin dhe Pinarin

Dy të akuzuarit për shpërthimin e Gërdecit do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgim pasi Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e avokatëve të...

Kaos në Kuvend, PD tërheq ligjin e SHISH, telefonon Rasmussen

Mungesa e numrave të duhur në Parlament, por edhe një telefonatë e kreut të NATO-s, Rasmussen, me kryeministrin Berisha kanë detyruar mazhorancën që për...

PS drejton “artilerinë e rëndë” ndaj Dritan Priftit

Selia rozë ka shtuar akuzat ndaj ministrit të Ekonomisë, Dritan Prifti. Deputetja e qarkut të Beratit, Ermonela Felaj ka publikuar dokumente të reja që...

“Shpëtojnë” partitë:Ndryshimet në buxhet, ja sa lekë iu hiqen institucioneve

Viti 2010 do të jetë edhe viti i dietës për institucionet shtetërore, të cilave u është reduktuar në mënyrë të ndjeshme “ushqimi”. Ndryshimet në...

10 mënyra se si Facebook-u mund t’iu shkatërrojë jetën

Këtë javë Facebook-u do regjistrojë anëtarin e 500 miliontë. Është një rekord aq sa domethënës aq dhe pa kuptim. Por, është një kujtesë e...

GJND: Pavarësia e Kosovës e ligjshme, Serbia: nuk e njohim

HAGE- Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë, që përfaqëson gjykatën e nivelit më të lartë të Kombeve të Bashkuara, publikoi pasditen e sotme opinionin këshilldhënës lidhur...

Format e shfaqjes së shqetësimeve në shtyllën kurrizore dhe simptomat

Spondiliatroza është një sëmundje e shpeshtë. Pjesa që preket më shumë është ajo e shtyllës kurrizore. I sëmuri ndien dhimbje në bel dhe nuk...

Këshilla për lëkurë të shëndetshme në çdo moshë.

Paraqitja e fytyrës tuaj pasqyron, si shpirtin dhe shëndetin tuaj ashtu edhe ndjenjat tuaja. Lëkura është ajo që zbulon histori të jetës, nga shkëlqimi...

Tinka Kurti: Ju rrëfej origjininën time hungareze

Rastësia e solli që për shumë vite të isha komshi me një nga emrat më të spikatuar të artit, ikonën e skenës dhe kinematografisë...

Negociatat Ruçi-Patozi, mbyllet takimi, ende nuk ka një marrëveshje

Ka përfunduar raundi i dytë i negociatave mes PS dhe PD. Takimi mes kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste Gramoz Ruci dhe atij...

SHBA gati 40 njohje të reja për Kosovën pas vendimit të GJND

Vetëm një ditë para verdiktit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për pavarësinë e Kosovës, Serbia është në panik! Shtetet e Bashkuara të Amerikës po...

Te fundit