HYRJE Autorët Postime nga Lajmetshqip

Lajmetshqip

4700 POSTIME 80 KOMENTET

Trafiku i armëve Serbi-Shqipëri-Greqi, flet gruaja gjermane: Si më futen ne kurth shqiptaret

Aliki Buratzi është e vetmja shtetase e huaj që vuan dënimin në burgun e grave 325, ose i njohur ndryshe si burgu “Ali Demi”. Teksa ...

Meta jep mesazhin e urimit per Sulltan Novruzin

Ditë reflektimi e ka quajtut Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, festën e “Sulltan Novruzit”, ku mori pjesë në ceremoninë festive të organizuar në Kryegjyshatën...

Çunat fusin ne sherr 2 bjondet, fillon xhelozia mes tyre

Donjeta dhe Fotini prej fillimit të spektaklit kishin krijuar një marrëdhënie mjaft të mirë me njëra-tjetrën. Ato kanë pasur edhe përplasjet e para mes njëra-tjetrës...

Rama uron besimtaret bektashinj per festen e Sulltan Novruzit

Një urim gjithë besimtarëve bektashinj u vjen sot nga Kryeministri Edi Rama. Ai ka uruar festën e Sulltan Novruzit nëpërmjet një statusi në rrjetin...

Senatori Robert Torriceli: Eshtë e qartë se rusët po perpiqen te ndërhyjne në zgjedhje

Senatori demokrat amerikan Robert Torriceli, në një interviste per Vizion Plus, i ka bërë thirrje Shqipërisë të jetë shumë e kujdesshme dhe e vëmendshme,...

Big Brother 9, motër e vëlla hyjnë në shtëpi, por…

Ka nisur sot në mbrëmje Big Brother Albania 9. Banorja e parë është, Fotini nga Gjirokastra. Ajo është një menaxhere seksi shitjesh,  e cila...

Ja e verteta e fotos se Xhafaj me Enverin

Ka ngjallur interes fotoja e shumëpërfolur e ditëve të fundit ku deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj shfaqet në tribunë në krah të ish-dikatorit...

Shorti i Champions sjell përplasje gjigandësh

Ka rezultuar i pamëshirshëm për ekipet e mëdha shorti i hedhur para pak çastesh në Nion të Zvicrës, që përcaktoi çiftet çerekfinaliste nga ku do të...

Fatmir Xhafa, ministri “i preferuar” i ambasadorit Lu!

“Nga ministri i ri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj presim luftë aktive ndaj krimit të organizuar”. Kështu ka deklaruar sot ambasadori amerikan në vendin tonë,...

Transport i lendeve te rrezikshme? Gazetari sqaron opinionin

Nje qytetar ka denoncuar me video shqetesimin e tij se ne mesnate, ne unazen e Elbasanit ne drejtim te Librazhdit ka pare nje karvan...

Polonia tregon forcen perballe kercenimit rus

Ministri i Mbrojtjes i Poloniosë Macierewicz ka plane të mëdha për ta shtuar frikësimin ndaj Rusisë. Por plani më i fundit përjetoi një fiasko:...

Rriten perseri tarifat per udhetaret nga aeroporti “Nene Tereza”

Nuk është aspak çudi se ne shqiptarët udhëtojmë më shtrenjt me avion se fqinjët apo qytetarët e vendeve europiane. Jo vetëm që aeroporti i Rinasit...

Te fundit