HYRJE Autorët Postime nga Lajmetshqip

Lajmetshqip

4863 POSTIME 82 KOMENTET

Rama ne Iftarin në Elbasan: Uroj sherim te shpejte per te lenduarit e opozites

Kryeministri Edi Rama teksa ishte i pranishëm në Iftarin në Elbasan me besimtarë të komunitetit mysliman, ka reaguar për herë të parë edhe për...

Ministria e Shendetesise: Basha erdhi rreth ores 5 te mengjesit me shenja helmimi

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” Tiranë dhe Ministria e Shëndetësisë kanë dhënë detaje lidhur me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku pas mitingut...

Deshmia e 35-vjeçarit nga Tirana, u hodh pluhur kur mbajti fjalen Basha

Një prej pacientëve të paraqitur në pavijonin e Okulistikës në QSUT pohon se eshte hedhur pluhur në distancë 4 metra larg podiumit nga ana...

Kontraceptivet orale, ja 7 arsyet perse nuk duhen perdorur

Disa femra mendojnë se kontraceptivët duhen përdorur vetëm në rastin e shmangies së ndonjë shtatzënie të padëshiruar ose kur kanë çrregullime të ciklit...
Klement Zguri

KQZ: PD ka 24 ore kohe per te plotesuar listen e kandidateve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka lënë 24 orë afat Partisë Demokratike për të plotësuar listën e kandidatëve për deputetë dhe dokumentacionin shoqërues në...

LSI shpall programin, premton 170 mijë vende të reja pune

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar ditën e sotme programin elektoral për zgjedhur e 25 qershorit, i cili mbështetet në dy pika kryesore siç...

Mitingu i PD-se ne bulevard, Basha dhe simpatizantet perfundojne ne spital

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur dje gjatë mitingut të Partisë Demokratike në 'Bulevardin Dëshmoret e Kombit' në Tiranë. Mbi 140 mbështetës të PD-së, të...

Artan Hoxha: Pronari i televizionit mund te jete vrare per materialet televizive

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje të reja në lidhje me atentatin e dyfishtë në qytetin e Vlorës ku mbeti i vdekur drejtori i...

Dortmundi dhe Arsenali fitojne kupen

Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë. Skuadra e Tuchel triumfoi 2-1 në finalen e luajtur në “Olympiastadion” të Berlinit, përballë Eintracht Frankfurt. Borussia Dortmund e nis...

Kongresmeni Amerikan: Presim qeveri stabile në Kosove

Kongresmeni amerikan, Matt Gaetz, bashkë me një grup kongresmenësh, ishte në një turne ballkanik nga Turqia nëpër Greqi, Shqipëri, Maqedoni dhe Kosovë, kurse nga...

Kryeministri Edi Rama poston video teksa luan me Zahon

Ndërsa motorët e fushatës janë ndezur, kryeministri Edi Rama ka pak kohë për t’iu përkushtuar vogëlushit të tij Zaho. Takimet e tyre në mbrëmje...

Perjashtimi nga lista e PD, reagojne Majlinda Bregu dhe Astrit Patozi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vendosur të ‘lajë hesapet’ me disa prej kundërshtarëve në parti dhe me të gjithë gardën e vjetër...

Te fundit