HYRJE Rajoni Aleksandar Vuçiç, Presidenti i ri i Serbise

Aleksandar Vuçiç, Presidenti i ri i Serbise

0
338

Pas numërimit të 70 për qind të votave, prin kryeministri aktual, Aleksandar Vuçiq, me 55.20 për qind, i ndjekur nga Sasha Jankoviç, i dyti, me 16.00 për qind.

Mediat serbe shkruajnë se gjasat janë minimale që të ketë raund të dytë të votimit, dhe se fitorja e Vuçiçit është e sigurt.

Ish-ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiq, dhe ultra nacionalisti Vojisllav Sheshel, kanë dështuar fort, duke marrë vetëm 5.80, përkatësisht 4.40 për qind të votave.

Përgjigju

Please enter your comment!
Please enter your name here